home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Aktualijos
2023-01-25

EKVI vadovė R. Melnikienė dalyvavo konferencijoje „Šeimos ūkių perspektyvos Lietuvoje“

ŽŪR konferencija_2023-01-19n.jpg

2023 m. sausio 19 d. Plungėje įvyko konferencija „Šeimos ūkių perspektyvos Lietuvoje“. Koferencijos dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos  Respublikos (LR) žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, Plungės rajono meras Audrius Klišonis. Pranešimus skaitė A. Svitojus, Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto (EKVI) vadovė Rasa Melnikienė, LR žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas; Lietuvos kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas akcentavo smulkių ir vidutinių ūkių kooperacijos svarbą, LR žemės ūkio ministerijos patarėjas Daivaras Rybakovas supažindino su galimos paramos ūkininkams priemonėmis.

 

EKVI vadovė Rasa Melnikienė skaitė pranešimą „Šeimos ūkių svarba ir įtaka kaimo gyvybingumui“. Pranešime buvo pristatyti demografiniai kaimo vietovių iššūkiai ir jų poveikis ūkininkų bendruomenei, aptarti žemės ūkio socialinės ir ekonominės transformacijos veiksniai, kokias jie sukuria naujas galimybes ir mažiems, ir dideliems šeimos ūkiams. Buvo pažymėta ūkių įvairovės reikšmė žemės ūkio atsparumui ir valstybės gebėjimui valdyti krizes, taip pat  kritikuojamas klaidingas požiūris, vertinat dalinio užimtumo ūkių reikšmę ir ekonominį efektyvumą. Pranešėjos nuomone, ekonominiai duomenys rodo, kad per nepriklausomybės metus Lietuvos žemės ūkis padarė didžiulį proveržį, tad yra kuo pasidžiaugti.

 

Konferencijos metu diskusijose dalyvavo ūkininkai, Seimo nariai ir valdžios atstovai, ūkininkams į iškilusius klausimus atsakė Nacionalinės mokejimo agentūros patarėjas Jonas Pupius.

 
Monografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt