home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Informacinės duomenų bazės
2014-11-03
Lietuvos virtuali biblioteka >>
elaba_logo_lt_LT.jpg

Lietuvos akademinė e. biblioteka eLABa yra įteisinta Lietuvos mokslo ir studijų elektroninių dokumentų informacinė sistema ir veikia kaip nacionalinė jungtinė atviros prieigos talpykla.

eLABa sukurta plėtojant LABT projektą ir įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamus projektus – „Lietuvos akademinės e. leidybos sistemos sukūrimas“, „Lietuvos virtuali biblioteka bei visateksčių dokumentų duomenų bazės sukūrimas“ bei „Lietuvos mokslo ir studijų e. dokumentų kaupimas ir pateikimas skaitytojams“.

2016 m. sausio 22 d. įvykusiame konsorciumo visuotiniame narių susirinkime išrinkta nauja administruojanti institucija. Ja tapo Vytauto Didžiojo universitetas, kuris administruojančios institucijos funkcijas vykdys 2016–2017 m.

 

2014-10-08
Socialinių mokslų informacijos šaltinių paieška >>
Wordle.jpg

Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai – vienas iš mokslinės veiklos kokybės kriterijų.

 

2013-06-10
Atviroji prieiga. Atviros prieigos duomenų bazių sąrašas: >>
Atviroji_prieiga_J.jpg

Atviroji prieiga – nevaržoma ir nemokama prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos publikuotos bei nepublikuotos medžiagos).

Nauda vartotojui: gali laisvai skaityti, kopijuoti, nedideliais kiekiais spausdinti, savo moksliniame darbe pateikti nuorodas, žinoma, nepažeidžiant autorių teisių.

Nauda publikacijos autoriui: užtikrina jo darbų matomumą pasaulyje, didesnį skaitomumą, dažnesnį panaudojimą bei cituojamumą kituose mokslo darbuose, taip pat išsaugomos autoriaus teises. Beje, svarbu pabrėžti, kad atviroji prieiga nėra recenzavimo proceso vengimas arba antrarūšės produkcijos skelbimas, todėl jis nėra siejamas su autorių mokslinių tyrimų publikavimu savo interneto svetainėse arba serveriuose.

Atvirosios prieigos publikacijos vartotojams gali būtų pasiekiamos per atviros prieigos žurnalus, talpyklas. Mokslinių darbų publikavimas atviros prieigos žurnaluose vadinamas auksiniu atvirosios prieigos modeliu. Atvirosios prieigos suteikimas per talpyklas vadinamas žaliuoju atviros prieigos modeliu.

 

2013-01-01
LITUANISTIKA duomenų bazė >>
lituanistika_db.jpg

Lituanistika – humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis. Tematika: Filosofija, Religija, Menotyra, Filologija, Istorija, Komunikacija. Informacija, Teisė, Politika, Sociologija, Ekonomika, Vadyba, Psichologija, Etnologija, Edukologija.

 

Per 35 tūkstančius kokybės kriterijus atitinkančių mokslo straipsnių, pranešimų, monografijų, šaltinių publikacijų. Per 386 tūkstančių cituojamų knygų ir straipsnių. Per 21 tūkstantį publikacijų tekstų. Santraukos ir reikšminiai žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis.

 

2011-11-03
Nemokamos bibliografijos tvarkymo programos >>
zh2a9NKyMaSp.jpg

Ieškodami mokslinės literatūros, pasižymime nuorodas į galinčius praversti šaltinius, kaupiame straipsnius, knygas, išrašus iš jų, pastabas. Surinktą informaciją mėginame kataloguoti, kad galėtume greičiau ją pasiekti, jos prireikus rašant rašto darbus ar norint ja pasidalinti su kitais. Šiems darbams palengvinti jau yra sukurta dešimtys kompiuterinių programų. Populiariausios iš jų yra RefWorks, EndNote, Zotero ir Mendeley. Iš paminėtų tik Zotero ir Mendeley yra nemokamos.

 

2011-01-18
Taylor&Francis SHH Library and S&T Library >>
LMBA_logo_2016_3.jpg

Prenumeruojama Taylor&Francis SHH Library and S&T Library duomenų bazė. 

 

2010-08-31
EBSCO Publishing (eIFL.net duomenų bazių paketas) >>
LMBA_logo_2016_1.jpg

Prenumeruojama viso teksto mokslinių straipsnių universali duomenų bazė: antropologijos, istorijos, astronomijos, biologijos, chemijos, elektros ir elektronikos inžinerijos, etikos, fizikos, geografijos, geologijos, kalbotyros, literatūrologijos, lyčių studijų, maisto ir gėrimų technologijos, matematikos, mechanikos inžinerijos, medžiagų inžinerijos, muzikos, farmacijos, psichologijos, religijotyros, religijos sociologijos, teologijos, statybos inžinerijos, teisės, veterinarijos, zoologijos, sociolingvistikos ir kt.

 

2010-08-31
Emerald Management eJournals Collection >>
LMBA_logo_2016_2.jpg

Prenumeruojama viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazė: apskaitos, finansų mokslų, verslo vadybos, rinkodaros, medžiagotyros, matematikos, ekonomikos, edukologijos, elektronikos ir elektrotechnikos, visuomenės sveikatos, žmogiškųjų išteklių, įmonių vadybos, žinių vadybos, tarptautinės integracijos, bibliotekininkystės, transporto inžinerijos, komunikacijos ir informacijos, statybos inžinerijos, politikos mokslų, sociologijos, literatūros, kalbos ir kt.

 


 

2010-08-30
CESSDA (Council of European Social Science Data Archives) >>
cessda_logo.gif

Empirinių duomenų archyvas.

Europos socialinių mokslų duomenų archyvų taryba sveikina Lietuvos socialinių ir humanitarinių duomenų archyvą (LIDA) 2012 m. balandžio 20 d. prisijungus prie CESSDA.

 

2010-08-30
Inter-University Consortium for Political and Social Research (ICPSR) >>
icpsr-logo-home.gif

Tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumas (Inter-University Consortium for Political and Social Research) (ICPSR) –  didžiausias pasaulyje duomenų archyvas, kuris suteikia prieigą prie daugiau nei 500 000 tyrimų bylų iš įvairių mokslo sričių: politologijos, ekonomikos, sociologijos, edukologijos, kriminalistikos, psichologijos, istorijos ir kitų disciplinų. šiame archyve vartotojas gali rasti daugiau nei 80 su Lietuva susijusių duomenų rinkinių.

 

2010-08-30
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka >>
libis.gif

Nacionalinės bibliotekos elektroniniame kataloge galima rasti informaciją apie lietuviškas knygas, 1992 m. ir vėliau į biblioteką patekusius dokumentus: knygas užsienio kalbomis, natas, žemėlapius, periodinius ir tęstinius leidinius, garso įrašus kompaktiniuose diskuose, kompiuterinius dokumentus. Bibliotekos elektroniniame kataloge sukaupta per 958466 bibliografinių įrašų. Nacionalinės bibliografijos duomenų banke sukaupta per 2553400 valstybinės einamosios, nacionalinės retrospektyvinės ir lituanikos bibliografinių įrašų.

 

2010-08-28
Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) >>
lida.jpg

Europos socialinių mokslų duomenų archyvų taryba (CESSDA) sveikina Lietuvos socialinių ir humanitarinių duomenų archyvą (LIDA) 2012 m. balandžio 20 d. prisijungus prie CESSDA.

 

Lietuvos HSM duomenų archyvas yra virtuali skaitmeninė empirinių HSM duomenų kaupimo, ilgalaikio saugojimo ir sklaidos infrastruktūra. LiDA kaupia, organizuoja ir teikia prieigą mokslininkams prie struktūrizuotų Lietuvos empirinių duomenų masyvų ir, bendradarbiaudamas su analogiškomis institucijomis Europoje ir pasaulyje, keičiasi su jomis duomenimis, patirtimi, empirinių duomenų kaupimo ir sklaidos metodikomis.

 

2010-08-28
Mokslo institutų bendrasis katalogas >>
v_kaire_aleph.jpg

Mokslo institutų bendrasis katalogas

 

2010-08-27
Lietuvos mokslinių periodinių leidinių sąrašas >>

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka pristato Lietuvos mokslinių periodinių leidinių sąrašas

 

Monografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt