home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: laei@laei.lt  
 
 
 
Informacinės duomenų bazės
2010-08-28

Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)

lida.jpg

Europos socialinių mokslų duomenų archyvų taryba (CESSDA) sveikina Lietuvos socialinių ir humanitarinių duomenų archyvą (LIDA) 2012 m. balandžio 20 d. prisijungus prie CESSDA.

Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA) yra virtuali skaitmeninė empirinių HSM duomenų kaupimo, ilgalaikio saugojimo ir sklaidos infrastruktūra. LiDA kaupia, organizuoja ir teikia prieigą mokslininkams prie struktūrizuotų Lietuvos empirinių duomenų masyvų ir, bendradarbiaudamas su analogiškomis institucijomis Europoje ir pasaulyje, keičiasi su jomis duomenimis, patirtimi, empirinių duomenų kaupimo ir sklaidos metodikomis.

LiDA, kaip reikšminga Lietuvos mokslinių tyrimų infrastruktūra, yra įtraukta į Europos tyrimų infrastruktūrų duomenų bazę "Europos tyrimų infrastruktūrų portalas". LiDA taip pat yra Lietuvos atstovas Europos Socialinių mokslų archyvų taryboje (CESSDA).

LiDA užtikrina kokybišką prieigą prie Lietuvos ir užsienio empirinių duomenų išteklių, inicijuoja ir vykdo pavyzdinius aukščiausio tarptautinio lygmens empirinius HSM tyrimus, dalyvauja tobulinant HSM studentų, mokslininkų ir kitų tyrėjų duomenų analizės gebėjimus. LiDA archyvo pagrindinis prioritetas – teikti prieigą prie kokybiškų, tarptautinio lygmens pirminių HSM tyrimų duomenų šaltinių. LIDA darbuotojai nuolat kelia dalykinę kompetenciją lankydamiesi užsienio duomenų archyvuose Anglijoje ir Norvegijoje, Šveicarijoje ir pan.

Šiuo metu LiDA suteikia prieigą prie įvairiausios tematikos socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimų (apklausų) duomenų. Prieiga prie tyrimų duomenų ir su jais susijusios informacijos yra atvira. Peržiūrėti informaciją apie duomenis galite neprisijungę prie LiDA, o norėdami atsisiųsti ir analizuoti online duomenis, turite registruotis.

 

 Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA)

 

 Tezauras

LiDA dvikalbis (anglų-lietuvių) tezauras parengtas remiantis HASSET tezauru, kuris kuriamas ir tobulinamas Jungtinės Karalystės duomenų archyve (UK Data Archive) Esekso universitete (University of Essex). Jungtinės Karalystės duomenų archyvas ar Esekso universitetas neatsako už lietuvių kalbai adaptuotame HASSET tezaure esančias klaidas.

 
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
Virselis_2019_raudona_lt.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
LAEI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas laei@laei.lt  |  Įm. kodas 111952970  |  PVM mokėtojo kodas LT119529716
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 111952970
  Pagaminta Xserv.lt