home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Informacinės duomenų bazės
2010-08-30

Inter-University Consortium for Political and Social Research (ICPSR)

icpsr-logo-home.gif

Tarpuniversitetinio politinių ir socialinių tyrimų konsorciumas (Inter-University Consortium for Political and Social Research) (ICPSR) –  didžiausias pasaulyje duomenų archyvas, kuris suteikia prieigą prie daugiau nei 500 000 tyrimų bylų iš įvairių mokslo sričių: politologijos, ekonomikos, sociologijos, edukologijos, kriminalistikos, psichologijos, istorijos ir kitų disciplinų. šiame archyve vartotojas gali rasti daugiau nei 80 su Lietuva susijusių duomenų rinkinių.

 

ICPSR jungia daugiau kaip 300 šiaurės Amerikos universitetų ir kolegijų. šio konsorciumo kolektyviniais nariais yra daugiau nei 700 Europos, Azijos, Lotynų Amerikos ir Okeanijos tyrimų ir studijų institucijų. Nuo 2008 m. pavasario į konsorciumą įsijungė Lietuvos nacionalinei narystei priklausančios pirmosios trys mokslo ir studijų institucijos – Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas ir Socialinių tyrimų centras. Nuo 2009 m. rudens Lietuvos nacionalinei narystei priklauso jau septynios valstybinės Lietuvos mokslo ir studijų institucijos: Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Klaipėdos universitetas, Šiaulių universitetas ir Lietuvos socialinių tyrimų centras. Lietuvos nacionalinė narystė leidžia šių institucijų studentams, mokslininkams ir tyrėjams nemokamai naudotis ICPSR ištekliais.

 

Naujų vartotojų registracija atliekama ICPSR MyData puslapyje iš kompiuterių tinklo darbo vietų, esančių visuose septynių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų padaliniuose. Užsiregistravus bei patvirtinus registraciją, kiekvienas vartotojas gali atsisiųsti ICPSR tyrimų duomenis 6 mėnesius iš eilės iš bet kurios kompiuterinės darbo vietos (pavyzdžiui, namų). Po to registraciją reikia atnaujinti iš mokslo ir studijų institucijose esančių kompiuterių tinklo darbo vietų.

 

RemiantisICPSR narystės politika, kiekviena Lietuvos nacionalinei narystei priklausanti institucija narė turi savo oficialiuosius atstovus – KTU, VDU, VU, MRU, KU, ŠU, LSTC, – atsakingus už komunikaciją su ICPSR, informacijos skleidimą institucijos nariams apie ICPSR duomenis, jų analizės galimybes ir kt.

 

ICPSR Direct

 
Monografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt