home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
     
  LT  EN                  El. paštas: laei@laei.lt  
 
 
 
Leidiniai
2007-07-31

Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2006

ZU_2006.jpg
Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2006

Šis leidinys yra aštuntasis iš LAEI kasmetinių leidinių apie Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėtrą. Tai analitinė ekonominė žemės ūkio, perdirbamosios pramonės ir žuvininkystės apžvalga, parengta pagal statistinę informaciją, žemės ūkio, perdirbamosios pramonės ir žuvininkystės įmonių atskaitomybės duomenis, LAEI darbuotojų atliktų tyrimų rezultatus.

2006 metai Lietuvos žemės ir maisto ūkio sektoriui nebuvo lengvi. Žemdirbiai patyrė visas stichines nelaimes, kurios pasitaiko mūsų geografinėje platumoje – šalnas, sausrą ir liūtis. Todėl labai nukentėjo lauko augalai, daržai ir sodai. Gautas gerokai mažesnis grūdų, rapsų, linų, daržovių ir kitų augalų derlius. Paruošta mažiau pašarų gyvuliams. Tačiau galimybė veikti didesnėje ir aktyvesnėje Europos Sąjungos (ES) bendrojoje rinkoje, išaugusios daugumos žemės ūkio produktų supirkimo kainos, ES bei nacionalinio biudžeto paramos priemonės ir valstybės pagalba žemdirbiams padėjo išgyventi sunkumus ir pasiekti teigiamų rezultatų, ypač gyvulininkystės ir maisto pramonės srityse. Padidėjo užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais apimtys, prekybos balansas buvo teigiamas, viršijo 0,5 mlrd. Lt. Struktūrinės paramos priemonės sudarė prielaidas ūkių ir įmonių modernizavimui, įvyko teigiamų struktūrinių pokyčių. Padidėjo kaimo gyventojų pajamos. Suaktyvėjo alternatyvių verslo sričių plėtra ir bendruomeninis judėjimas kaime.

Šiame leidinyje pateikta penkerių metų laikotarpio žemės ir maisto ūkio plėtros rodiklių pokyčiai, daugiau dėmesio skirta 2006 metų įvykiams, dokumentams ir rezultatams.

Kaip ir kiekvienais metais, naudojomės kai kuriais išankstiniais 2006 metų statistiniais rodikliais. Galutiniai rodikliai ir 2006 metų ekonominiai ir finansiniai rezultatai atsispindės vėliau išleistuose Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (LRV) leidiniuose ir kitų metų LAEI apžvalgoje.

Leidinys skiriamas visiems, kas domisi žemės ir maisto ūkio pasiekimais ir problemomis. Naudingos medžiagos jame ras žemės ūkio specialistas ir mokslininkas, ūkininkas ir verslininkas, dėstytojas ir studentas.

Nuoširdžiai dėkojame Statistikos departamento prie LRV ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos vadovams ir darbuotojams už statistinę informaciją ir patarimus. Laukiame ir Jūsų, gerbiami skaitytojai, pastabų bei pasiūlymų.

© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir internetinės svetainės adresą.

 

Leidinys.pdf Leidinys.pdf  (2,501 KB)  download
Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2006derlius_2019.jpg
Baneris-8.jpg
Virselis_2018_page-0002_eknyga.jpg
B_34658va3p.jpg
9B08E3R.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
                 
LAEI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas laei@laei.lt  |  Įm. kodas 111952970  |  PVM mokėtojo kodas LT119529716
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 111952970
  Pagaminta Xserv.lt