home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: laei@laei.lt  
 
 
 
Leidiniai
2013-12-19

Verslumas ekokaime: inovatyvių ekologiškų verslų įtaka visuomenės raidai

the_enterprising_ecovillager_lithuanian_Virselis.jpg

Šiandien vis daugiau žmonių galvoja apie tokį gyvenimo būdą, kuris nepažeistų harmonijos su Žeme ir kitais žmonėmis. Ekokaimų judėjimas siūlo alternatyvą dominuojančiam gyvenimo būdui. XXI amžiaus ekokaimai stengiasi gyventi socialiai, ekonomiškai ir ekologiškai atsakingai, būdami sektinu pavyzdžiu likusiai visuomenės daliai. Vienas didžiausių iššūkių ekokaimams – sukurti darbo vietas bei tvarius pajamų šaltinius ekokaime. Ši knyga – tai praktinis gidas apie tai, kaip sukurti į tvarią raidą orientuotą verslą. Knygoje apžvelgiami skirtingi aspektai, kuriuos turėtų apsvarstyti verslą pradedantys ekokaimo gyventojai, ir pristatomi sėkmingų verslo istorijų pavyzdžiai iš įvairių Europos ekokaimų, siekiant pakeisti tarp ekokaimų gyventojų paplitusias neigiamas nuostatas verslo atžvilgiu. Taip pat knygoje parodoma, kodėl ekokaimai yra tinkamiausia terpė plėtoti verslus, suderinamus su žmonijos ir planetos gerove, kitaip tariant, ateities verslus.

 

Šioje knygoje pabrėžiama, jog ateities visuomenės pagrindas – ekologiški verslai. Daugybė ekokaimų puoselėja viziją tapti socialinės organizacijos gerosios praktikos pavyzdžiais, kuriuose būtų praktiškai įgyvendinami tvaraus gyvenimo modeliai, tuo pačiu išlaikant ir aukštą gyvenimo kokybę. Tokio projekto sėkmė didžia dalimi priklauso nuo ekokaimo ekononominės situacijos, vadinasi, ekologiškas verslas tampa esminiu ekokaimo vizijos elementu. Įgyvendinant šią viziją, pirmajame žingsnyje ekokaimo gyventojas turi suvokti tokios veiklos būtinybę, siekiant patenkinti ekokaimų narių ekonominius poreikius. Antrasis žingsnis susijęs su ekonominio tvarumo ir nepriklausomybės siekimu, o galiausiai, trečiajame žingsnyje, ekokaimai turi skleisti idėjas ir veikti kaip sektini gerosios praktikos pavyzdžiai.

Knygoje plėtojamas minėtas antrasis etapas – aprašomas ekologiško verslo, kaip ekonominės ekokaimo nepriklausomybės pagrindo, kūrimo procesas. Ši knyga yra vienas iš projekto „Ekokaimai kaip tvarios kaimiškųjų teritorijų raidos veiksnys“ rezultatų bei „Ekokaimų kelią“ papildantis leidinys. „Ekokaimų kelias“, glaudžiai susijęs su ekologinės verslininkystės rėmimu, siekia skatinti ekologiškų verslų bei paslaugų vystymą ekokaimuose kaip vieną iš pokyčių platesniame visuomeniniame lygmenyje galimybių. „Ekokaimų kelias“ prisideda prie antrojo ir trečiojo žingsnių, įgyvendinant ekokaimo viziją: suteikia galimybę ekokaimams prisistatyti visuomenei, o visiems besidomintiems – aplankyti ekokaimus, perimti jų sukauptas žinias ar pasinaudoti teikiamomis paslaugomis, taip pat identifikuoja ekokaimų verslus kaip ekologiškų verslų pirmtakus. Padėdami ekokaimams siekti jų tikslų išsipildymo, galime regėti, kokį svarbų vaidmenį ekokaimai atlieka visuomenės transformacijos procese.

 

Verslumas ekokaime: inovatyvių ekologiškų verslų įtaka visuomenės raidai. 2013. Autorius: Robertas Hallas. Vilnius: BMK leidykla, 2013. – 52 p. ISBN 978-609-8080-67-4.

 

Leidinys.pdf Leidinys.pdf  (2,324 KB)  download
Verslumas ekokaime: inovatyvių ekologiškų verslų įtaka visuomenės raidaiderlius_2020.jpg
Baneris-8.jpg
Virselis_2019_raudona_lt.png
B_34658va3p.jpg
9B08E3R.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
LAEI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas laei@laei.lt  |  Įm. kodas 111952970  |  PVM mokėtojo kodas LT119529716
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 111952970
  Pagaminta Xserv.lt