home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Moksliniai projektai
2021-12-07

Vietinės žaliavos panaudojimo aukštos pridėtinės vertės inovatyvių produktų gamybai tyrimas

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija finansuoja Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto vykdomą mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos (MTTV) projektą, skirtą išanalizuoti ir įvertinti vertės grandinių, naudojančių vietines žaliavas aukštos pridėtinės vertės inovatyvių produktų gamybai, plėtros galimybes.

 

Sparčiai auganti žmonių populiacija išryškino ribotų išteklių paskirstymo prioritetų dilemą. Nors Europos Sąjungos pasirinktas bioekonomikos vystymo kelias yra svarbus žingsnis, leidžiantis reaguoti į aktualius iššūkius, tačiau pastarųjų dešimtmečių patirtis parodė, kad bioekonomikos sektorių plėtra turi būti gerai apgalvota ir glaudžiai susijusi su tvarumo ir žiedinės ekonomikos principais, nes neapgalvotas šios srities vystymas gali prisidėti prie klimato kaitos problemos didinimo, konkuravimo dėl išteklių ir pan. Projektas siekia išanalizuoti ir įvertinti Lietuvos bioekonomikos vertės grandinių plėtros galimybes, siekiant tvariai naudoti išplėsto spektro vietines žaliavas aukštos pridėtinės vertės inovatyvių produktų gamybai. Šiame projekte bus sukurtos naujos mokslo žinios, o tyrimo rezultatai bus panaudoti formuojant rekomendacijas dėl galimų skatinimo ar reguliavimo priemonių, kurios leis didinti Lietuvos bioekonomikos pridėtinę vertę ir tvarumą.

 

Projektas vykdomas 2021 m. spalio mėn. – 2022 m. birželio mėn.


Išsamesnės informacijos teirautis:

Projekto vadovė dr. Nelė Jurkėnaitė, tel. (8 5) 262 7307, el. p. nele.jurkenaite@ekvi.lt

 

 © Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą

 
Monografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt