home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Moksliniai projektai
2011-11-07

Programos CORE ORGANIC II ERA-NET tarptautinis projektas „Vietinių pašarų bazės formavimas ekologinės kiaulininkystės ir paukštininkystės srityse“

ICOPP_1.jpg

Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas (LAEI) baigė įgyvendinti tarptautinį Europos Bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos 7-osios bendrosios programos CORE ORGANIC II finansuojamą ERA-NET projektą „Vietinių pašarų bazės formavimas ekologinės kiaulininkystės ir paukštininkystės srityse“ (ICOPP). Projektas įgyvendintas kartu su partneriais iš Austrijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos ir Vokietijos. Koordinatorius – Orhuso universitetas Danijoje.


Projekto tikslas – išplėtoti ekonomiškai naudingas pašarų/šėrimo strategijas ir technologijas ekologinėje kiaulininkystėje ir paukštininkystėje, siekiant naudoti tik ekologiškus pašarus, įvertinant jų prieinamumą ir atliekant kompleksinį gyvūnų sveikatingumo, gerovės, ekonomikos ir aplinkosaugos vertinimą.

 

Projekto įgyvendinimo metu išryškėjo dvi mokslinių tyrimų kryptys: viena jų – tradicinis kelias, kai ieškoma galimybių eksperimentuojant su žinomais pašarais dalį koncentruotų pašarų keičiant stambiaisiais bei bandant įvairias receptūras; kita – kai ieškoma naujų pašarų (vikšrų, sausų dumblių, midijų ir kt.) panaudojimo galimybių kartais ar iš dalies ieškant sprendimų ir platesniame kontekste (pvz., galvojant apie Baltijos jūros užterštumo mažinimą). Šio projekto rezultatai vienija 10 Europos šalių žinias ir patirtį formuojant vietinių ekologiškų pašarų bazę: atskirų pašarų poveikį kiaulių ir paukščių augimui, sveikatingumui, gerovei ir aplinkai.

 

© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą.

Išsamesnės informacijos teirautis:

projekto vadovas – LAEI mokslinis sekretorius dr. V. Skulskis

tel. (8 5) 261 8147, virgilijus.skulskis@laei.lt

 

 

 

ICOPP.pdf ICOPP.pdf  (696 KB)  download
First results of the ICOPP pilot survey on feed availability
Lankstinukas.pdf Lankstinukas.pdf  (2,246 KB)  download
Vietinių pašarų bazės formavimas ekologinės kiaulininkystės ir paukštininkystės srityse
Trumpa_baigiamoji_ataskaita.pdf Trumpa_baigiamoji_ataskaita.pdf  (136 KB)  downloadMonografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt