home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Moksliniai projektai
2014-06-02

Lietuva dalyvauja AGRICISTRADE projekte

LOGO4-small.jpg

2014–2016 m. 15 šalių (tarp jų ir Lietuva) vykdo AGRICISTRADE (angl. Exploring the potential for agricultural and biomass trade in the Commonwealth of Independent States) projektą iš Europos Komisijos lėšų pagal Europos Sąjungos (ES) 7-ąją Bendrijos Programą (FP7). Projekto tikslas – nustatyti užsienio prekybos žemės ir maisto ūkio produktais bei biomase potencialą Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse. Be Prancūzijos (projekto lyderio), projekte dalyvauja Nyderlandai, Vokietija, Slovėnija, Lietuva, Austrija, Belgija, Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Kazachstanas, Moldovos Respublika, Rusijos Federacija ir Ukraina.

 

Tikimasi, kad tebevykstančios derybos dėl laisvosios prekybos susitarimų tarp ES, Armėnijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos, Rusijos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją 2012 m. ir muitų sąjungos įkūrimo tarp Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano 2011 m. suintensyvins prekybos tarp ES ir jos Rytų kaimynų santykius. AGRICISTRADE projekto tikslas – analizuoti šiuos pokyčius, įvertinti galimą šių prekybos susitarimų poveikį ES rinkai, teikti įžvalgas apie galimus pokyčius žemės ūkio ir maisto produktų, pašarų ir biomasės sektoriuose Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Kazachstane, Moldovoje, Rusijoje ir Ukrainoje. AGRICISTRADE projektas prisideda prie dabarties situacijos analizės, minėtų šalių potencialo nustatymo žemės ir maisto ūkio produktų sektoriuose. Šiuo projektu siekiama pagerinti supratimą apie esamus žemės ūkio ir maisto perdirbimo sektorius NVS šalyse.

 

AGRICISTRADE konsorciumas tiria socialines, ekonomines ir institucines kliūtis, trukdančias panaudoti visą žemės ir maisto ūkio sektoriaus potencialą NVS šalyse ir parodo politikos intervencijos poveikį plėtros perspektyvoms. Projekto rezultatai prisidės prie faktais pagrįsto ir konstruktyvaus dialogo tarp ES politikos formuotojų ir NVS atstovų apie galimą laisvosios prekybos susitarimų poveikį NVS šalių žemės ir maisto ūkio sektorių plėtros potencialui.


 

© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą.

Išsamesnės informacijos teirautis:

tyrėja dr. Jolanta Droždz

Tel. (8 5) 261 1684, jolanta.drozdz@laei.lt

 

AGRICISTRADE.pdf AGRICISTRADE.pdf  (299 KB)  downloadMonografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt