home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Naujienų archyvas
2020-04-03

LAEI mokslininkai dalijosi inovacijų diegimo žemės ūkio ir maisto sektoriuje patirtimi Portugalijoje

20200310_102541.jpg

2020 m. kovo 9–13 d. LAEI atstovai buvo pakviesti dalyvauti projekto „Agri Renaissance (angl. Innovation-driven agri-food sectors for a European industrial renaissance)“, finansuojamo pagal Interreg Europe programą, renginyje Portugalijoje, kurio metu buvo diskutuojama apie inovacijų diegimo patirtis žemės ūkio ir maisto sektoriuose  Ispanijoje, Portugalijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Projekto partneris Portugalijoje – Portugalijos Centro regione įsikūręs klasteris „Agrocluster“ – pristatė jų veiklos patirtis, bendradarbiaujant su mokslo įstaigomis, valdžios atstovais ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Maisto klasterio nariai sėkmingai bendradarbiauja su regione veikiančiomis mokslo įstaigomis (Instituto Politecnico de Santarem, Instituto Politecnico de Tomar, Universidade de Aveiro), norėdami patobulinti maisto produktus ar kurti naujas jų apdirbimo technologijas.

 

Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas yra INTERREG Europe finansuojamo projekto „AgriRennaisanse“ socialinis partneris Lietuvoje. Projekto tikslas – gerinti regioninės politikos plėtrą, ypatingą dėmesį skiriant investicijų didinimui ir darbo vietų kūrimui, siekiant skatinti mokslinių tyrimų ir inovacijų vykdymą.

 

„AgriRenaissance“ projektą koordinuoja ispanai (Government of La Riocha), įgyvendina septyni partneriai, atstovaujantys mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus institucijas iš penkių Europos regionų:  Ispanijos (Association for Research, Development and Innovation of the Agri-Food sector), Italijos (Kalabrijos regionas), Lenkijos (Mazovijos regionas), Portugalijos (Centrinis regionas) ir Lietuvos (Nacionalinė mokėjimo agentūra). LAEI yra projekto  socialinis partneris.

 

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2018 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d.

 

Išsamesnė informacija apie įgyvendinamą  „AgriRenaissance“ projektą pateikiama internetinėje svetainėje adresu:  https://www.interregeurope.eu/agrirenaissance/

 

Projekto socialinio partnerio atstovės Lietuvoje:

 

Dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė

Tel. (8 5) 261 7978, el.p. zivile.gedminaite@laei.lt

 

Dr. Rita Vilkė

Tel. (8 5) 262 4156, el.p. rita.vilke@laei.lt