home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: ekvi@ekvi.lt  
 
 
 
Inovacijų perdavimas
2010-07-30

Pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su su Rumunijos žemės ūkio ekonomikos institutu

IMG_1983.jpg
Bendradarbiavimo sutarties pasirašymas

2010 m. liepos 30 d. Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas (LAEI) pasirašė susitarimą su Rumunijos žemės ūkio ekonomikos institutu dėl bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje.

 

Susitarime numatyta dalytis patirtimi dvišaliuose Lietuvos ir Rumunijos institutų tyrėjų susitikimuose, publikuoti bendrus straipsnius Lietuvos ir Rumunijos moksliniuose leidiniuose ir plėsti bendradarbiavimą su kitomis mokslinėmis institucijomis, ateityje sukuriant tarptautinį tokių institucijų tinklą. Taip pat numatyta galimybė pristatyti drauge parengtus pranešimus tarptautinėse konferencijose irbendromis abiejų institutų pastangomis organizuoti tarptautinio pobūdžio susitikimus.

Inicijuoti tokį susitarimą paskatino ilgalaikis neformalus Lietuvos ir Rumunijos institutų bendradarbiavimas. Šiais metais nuspręsta oficialiai įtvirtinti ir toliau vystyti mokslinius dviejų institutų ryšius.

Bendradarbiavimo dokumentą pasirašė LAEI direktorė dr. Rasa Melnikienė ir Rumunijos žemės ūkio ekonomikos instituto atstovai dr. Dan Marius Voicilas ir dr. Cornelia Alboiu. Institutui atstovavę rumunų tyrėjai, viešėdami Lietuvoje liepos 14–30 d., intensyviai bendradarbiavo su kolegomis iš LAEI, keitėsi idėjomis bei rinko informaciją būsimiems moksliniams straipsniams.

Rumunijos agrarinės ekonomikos tyrimų institutas buvo įkurtas dar 1927 m. ir gavo Rumunijos agronominių tyrimų kaimo ekonomikos instituto vardą. Nuo 1990 m. jis vadinamas Žemės ūkio institutu ir veikia prie Nacionalinio Rumunijos akademijos ekonominių tyrimų instituto.

Pagrindinės Rumunijos žemės ūkio instituto tyrimų sritys apima žemės ūkio verslo sektoriaus vietos bei vaidmens nacionalinėje ekonomikoje ateities vertinimą, maisto tiekimą ir jo paklausą lemiančius veiksnius, socioekonominių pokyčių kaimo vietovėse dinamiką ir kt.

 
Monografija_Viršelis.png.png.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
EKVI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas ekvi@ekvi.lt  |  Įm. kodas 305674949  |  PVM mokėtojo kodas LT100014613615
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 305674949
  Pagaminta Xserv.lt