home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: laei@laei.lt  
 
 
 
Leidiniai
2008-06-30

Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2007

ZU_2007.jpg
Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2007

Šis leidinys yra devintasis iš Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto (LAEI) kasmetinių leidinių apie Lietuvos žemės ir maisto ūkio plėtrą. Tai analitinė ekonominė žemės ūkio, perdirbamosios pramonės ir žuvininkystės bei miškų ūkio apžvalga, parengta pagal statistinę informaciją, žemės ūkio, perdirbamosios pramonės ir žuvininkystės bei miškininkystės įmonių atskaitomybės duomenis, LAEI darbuotojų atliktų tyrimų rezultatus.

2007 metai Lietuvos žemės ir maisto ūkio sektoriui buvo sėkmingi. Palankios gamtinės sąlygos, galimybė veikti didesnėje ir aktyvesnėje Europos Sąjungos (ES) bendrojoje rinkoje, išaugusios daugumos žemės ūkio produktų supirkimo kainos, ES bei nacionalinio biudžeto paramos priemonės ir valstybės pagalba sudarė prielaidas sektoriaus įmonėms pasiekti gerų rezultatų. Padidėjo užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais apimtys, teigiamas prekybos balansas priartėjo prie 1,3 mlrd. Lt. Struktūrinės paramos priemonės sudarė prielaidas ūkių ir įmonių modernizavimui, įvyko teigiamų struktūrinių pokyčių. Padidėjo kaimo gyventojų, ypač žemdirbių, pajamos. Suaktyvėjo bendruomeninis judėjimas kaime.

Šiame leidinyje pateikti penkerių metų laikotarpio žemės ir maisto ūkio plėtros rodiklių pokyčiai, daugiau dėmesio skirta 2007 metų įvykiams, dokumentams ir rezultatams. Kaip ir kiekvienais metais, naudotasi kai kuriais išankstiniais 2007-ųjų statistiniais rodikliais. Galutiniai rodikliai ir 2007 metų ekonominiai ir finansiniai rezultatai atsispindės vėliau išleistuose Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (LRV) leidiniuose ir kitų metų LAEI apžvalgoje.

Leidinys skiriamas visiems, kas domisi žemės ir maisto ūkio laimėjimais ir problemomis. Naudingos medžiagos jame ras žemės ūkio specialistas ir mokslininkas, ūkininkas ir verslininkas, dėstytojas ir studentas. Nuoširdžiai dėkojame Statistikos departamento prie LRV ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vadovams ir darbuotojams už statistinę informaciją ir patarimus. Laukiame ir Jūsų, gerbiami skaitytojai, pastabų bei pasiūlymų.

© Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir internetinės svetainės adresą.

 

Leidinys.pdf Leidinys.pdf  (2,803 KB)  download
Lietuvos žemės ir maisto ūkis 2007derliaus-prognozes4.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg.jpg
Baneris-8.jpg
Virselis_2019_raudona_lt.png
Rural Economic Developments and Social Moments.png.png
Structural_change_productivity.jpg.jpg.jpg
B_34658va3p.jpg
9B08E3R.jpg.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
LAEI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas laei@laei.lt  |  Įm. kodas 111952970  |  PVM mokėtojo kodas LT119529716
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 111952970
  Pagaminta Xserv.lt