home   structure    disabled Versija neįgaliesiems  
         
   
Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas
 
  LT  EN                  El. paštas: laei@laei.lt  
 
 
 
Leidiniai
2013-12-19

Kaip susikurti harmoningą gyvenimą? Įkvepiančios istorijos iš ekokaimų patirties

living_in_harmony_inspiring_stories_from_ecovillages-lithuanian_virselis.jpg

Ekokaimų judėjimas gimė ir vystėsi kaip atsakas į savanaudišką ir netoliaregišką visuomenės elgesį su gamta, kuris niekuo nesiskiria nuo vėžinių ląstelių elgesio. Į šį judėjimą jungiasi žmonės, nepasiduodantys visuomenės spaudimui elgtis kaip vėžinės ląstelės ir skatinantys kitus padėti Žemei išgyti nuo šios baisios ligos. Jie kuria ekologines gyvenvietes ir ieško būdų, kaip sukurti tokį gyvenimo stilių, kuris nepažeistų harmonijos visais aspektais: gamtosauginiu, socialiniu ir dvasiniu.


Ekokaimų skaičius ir judėjimo narių gretos auga kasmet. Mes tikime, kad ekokaimų judėjimas turi didelį potencialą išlaisvinti visuomenę iš individualistinio, materialistinio ir vartotojiško gyvenimo būdo. Mes tikime, kad ekokaimų judėjimas turi pakankamai galios išmokyti mus, kaip gyventi harmonijoje su Žeme ir aplinkiniais žmonėmis.

Šiandien vis daugiau žmonių susimąsto, kaip susikurti tokį gyvenimo stilių, kuris nepažeistų harmonijos su Žeme ir kitais žmonėmis. Daug atsakymų į šį klausimą turi ekokaimų judėjimas. Knygoje pateikiamuose pasakojimuose glaustai pristatoma įdomiausia ir sėkmingiausia ekokaimų judėjimo praktika Europoje, daugiausia Baltijos jūros regione. Jei skaitysite knygą nuosekliai, pasijusite dalyvaujantys virtualioje ekskursijoje po Europos ekokaimus ir susipažinsite su ekokaimų gyvavimo ciklo etapais, apimančiais ekokaimo vizijos formavimą ir steigimą; įsikūrimą ir pirmuosius gyvenimo metus naujoje bendruomenėje; pokyčius bendruomenėje ir jų valdymą bei gyvenvietės tapimą centru, aktyviai besidalinančiu žiniomis apie ekokaimų judėjimą. O jei ieškote konkrečių sprendimų, elkitės su knygos skyriais tarsi su LEGO konstruktoriumi – skaitykite skyrius apie jus dominančią temą ir išsirinkite tokį sprendimo būdą, kuris labiausiai atitiktų jūsų poreikius ir vertybes.

 

Kaip susikurti harmoningą gyvenimą? Įkvepiančios istorijos iš ekokaimų patirties. 2013. Sudarytojas: Dalia Vidickienė. Vilnius: BMK leidykla, 2013. – 124 p. ISBN 978-609-8080-32-2.

 

Leidinys.pdf Leidinys.pdf  (4,763 KB)  download
Kaip susikurti harmoningą gyvenimą? Įkvepiančios istorijos iš ekokaimų patirtiesderlius_2020.jpg
Baneris-8.jpg
Virselis_2019_raudona_lt.png
B_34658va3p.jpg
9B08E3R.jpg
c9l3L9fBmR.jpg
zedine1.jpg
                 
LAEI  |  A. Vivulskio g. 4A-13, 03220 Vilnius  |  Tel. (8 5) 2614525  |  Faks. (8 5) 2614524  |  El. paštas laei@laei.lt  |  Įm. kodas 111952970  |  PVM mokėtojo kodas LT119529716
Valstybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 111952970
  Pagaminta Xserv.lt